Метод газової пікнометрії для вимірювання істинної густини

Метод газової пікнометрії для вимірювання істинної густини

Загалом густина визначається як відношення маси до об’єму. Маса легко визначається за допомогою ваг. Визначення об’єму є більш складним завданням, зазвичай через те, що зразки мають неправильну форму або представляють собою порошки різного ступеня подрібнення. Крім того, необхідно відзначити, що об’єм і, отже, густина можуть бути визначені по-різному, якщо пори включені (вихідна щільність) або виключені (істинна / абсолютна густина) в об’єм твердих зразків. Густина заснована на об’ємі твердих зразків, виключаючи об’єм пор цих частинок.

За допомогою пікнометра (грец. «Мірнна посудина») можна визначити кількість певного середовища (рідини, гелію або інших аналітичних газів), витісненої твердим тілом. Приклади використання визначення густини для тонкоподрібнених або об’ємних твердих речовин включають, але не обмежуються, наприклад, відмінністю між твердими частинками, забезпеченням якості, визначенням об’єму відкритих і закритих пор в піноматеріалах і визначення так званого вакуолярного об’єму в контролі якості сухого молока. Ці приклади демонструють універсальність газової пікнометрії, яка багато в чому є кращою ніж рідинна. Основними перевагами газової пікнометрії є:

  • швидкість
  • точність
  • не вимагає органічних рідин
  • низькі користувальницькі витрати
  • автоматизація

Автоматичний аналізатор істинної густини JWGB Densi 100 реєструє початковий тиск під час випробування, надувний тиск і балансувальний тиск без зразка в чаші, а потім рахує їх як P0 порожній, Pd порожній, Pcd порожній відповідно. В кінці розраховується MP порожній.

MP empty = (Pcd empty– P0 empty)/( Pd empty– Pcd empty)

Після заповнення чаші зразком розпочинається експеримент, початковий тиск записується як P0, а потім підраховується Pd і Pcd. В кінці розраховується Mp.

MP= (Pcd-P0)/(Pd-Pcd)

Після розрахунку MP буде розрахована густина зразка:

V = Vd * (Mp empty – Mp

D = Mass / V

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: