Аналіз ґрунтів (гранулометричний аналіз)

Аналіз ґрунтів ( гранулометричний аналіз)

Аналіз ґрунтів (гранулометричний аналіз), використовуючи аналіз визначення часток за розміром методом лазерної дифракції.

Лазерна дифракція – це високопродуктивний і визнаний в світі метод для класифікації ґрунтів за розміром частинок за рахунок широкого фракційного діапазону, що охоплюється цим методом.

Аналізатор Bettersizer ST може визначати частки за розміром в діапазоні від 10 нм до 1000 мкм за лічені хвилини, з високою точністю та відтворюваністю.

Новації | аналізатор

Завдяки цьому можна з легкістю проаналізувати всі фракції у зразку ґрунту та визначити його гранулометричний склад за одне вимірювання. На противагу, за допомогою інших методів, наприклад, просіювання, неможливо визначити найменший матеріал в складі фракції глини, і тому дуже часто виникає необхідність в поєднанні результатів декількох методів.

За розміром частинок мінеральної складової ґрунту визначиають структуру ґрунту. Зокрема, структура ґрунту пов’язана з пропорціями вмісту трьох фракцій ґрунту: піску, мулу та глини. За розміром частинок іх відносять відповідно до. Однієї з фракцій, а за співвідношенням вмісту цих фракцій у зразку визначають його структуру, іншими словами – проводять класифікацію ґрунту.

Таким чином, відсоток у кожній фракції можна встановити шляхом визначення розподілу  розмірів частинок.

Новації | аналіз

Коли відомі ці три фракції, то за складеною трикутною діаграмою можна визначити структуру ґрунту. Наприклад, ґрунт, що містить 40% піску, 56% мулу та 4% глини, класифікується як суглинок з мулом.

Трикутна діаграма ґрунтів розділяє регіони із різним відсотковим значенням вмісту трьох фракцій на класи ґрунтів. На Рисунку 1 наведений приклад трикутної діаграми класів ґрунтів Ферре. Різні країни або регіони застосовують аналогічні діаграми класів ґрунтів залежно від поширеності різних типів ґрунтів.

Рис. 1 – Трикутник Ферре для класифікацій грунтів
за гранулометричним складом

РЕЗУЛЬТАТИ ГРАНУЛОМЕТРИЧНОГО СКЛАДУ. ПРИКЛАДИ ВИКОРИСТАННЯ

Новації | аналіз

Зразок 1 – це переважно глинистий ґрунт, що можна класифікувати як Акрісоль. Розподіл частинок за розміром даного зразка показано на рисунку, з якого можна визначити, що за розміром частинок він складається на 73% з глини, 26% з мулу і на 1% з піску. Ґрунти з вмістом глини зберігають вологу та поживні речовини. Однак ці ґрунти мають поганий дренаж, насичуючись водою, що ускладнює їх обробку та позбавляє коріння рослин кисню.

Рис. 2. Розподіл за розміром частинок для 4 різних типів ґрунтів,
отриманий з використанням методу лазерної дифракції

Зразок 2 – це Феозем. Склад характеризується поверхневим шаром, який насичений гумусом і, в своєму природньому стані, покритий травою або лісовою рослинністю. Завдяки великій частці органічного матеріалу даний ґрунт належить до орного ґрунту, зазвичай використовується для посівів пшениці та соєвих бобів.

Метод лазерної дифракції єфективно використовується для вимірювання розподілу за розміром частинок і, отже, визначення структури різних типів ґрунтів. Аналізатор Bettersize ST ідеально підходить для аналізу ґрунту, оскільки він охоплює широкий діапазон розмірів частинок, що зустрічаються в природних ґрунтах, включаючи субмікронні частинки глини і до частинок піску міліметрового розміру.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: