Течеискатель гелевий мас-спектрометричний

Течеискатель гелевий мас-спектрометричний

Лінійку обладнання гелієвих течешукачів представлено виробником вакуумної техніки компанії Agilent Vacuum Technologies. Ці прилади дозволяють проводити пошук течі, знаходити локалізацію і визначати величину течі в вакуумних камерах, а також в різних замкнутих об’ємах. Таке обладнання дозволяє визначати газоаналітичним методом наявність в повітрі пробного газу (гелію)

Конструкційні особливості течешукачів від компанії Agilent визначаються методом детектування пробного газу:

  • мас-спектрометричний метод (модельний ряд течешукачів HLD)
  • метод селективної відкачки (течешукач PHD-4)

Гелієвий течешукач, робота якого побудована на мас-спектрометричному методі має герметичну камеру мас-спектрометра, яка перед початком детектування ретельно дегазується прогрівом з одночасним відкачуванням до тиску не нижче 10-5мбар, а потім напускається пробний газ, який надходить в камеру з дослідженого об’єму або щупа. Іонізація пробного газу здійснюється емітованими розжареним вольфрамовим катодом і прискореними до енергії в кілька сотень електрон-вольт електронами. Іонізований газ, під дією електричного поля прискорюються і виштовхуються через поздовжню щілину в камеру аналізатора, де електричне поле не діє, але наявне постійне магнітне поле. Оскільки магнітне поле направлено перпендикулярно до напрямку вильоту іонів, то під дією сили Лоренца вони будуть проходити кругові траєкторії з різними радіусами кривизни в залежності від маси іонів. У постійному магнітному полі створюються умови (певна різницею потенціалів) при яких до колектора іонів, через щілину, потраплятимуть тільки ті, які мають певний радіус траєкторії (задану масу), так відбувається настройка роботи приладу на “уловлювання атомів гелію”. Ці іони створюють колекторний струм, який після підсилювача вимірюється мікроамперметром. За величиною виміряного струму визначають кількість натікання в системі. Течешукачі, які працюють на мас-спектрометричному методі детектування забезпечує високі показники чутливості витоку до 10-12 мбар*л/сек

Гелієвий течешукач, робота якого побудована на методі селективної відкачки, являє собою маленьку робочу вакуумну камеру, всередині якої розміщено мініатюрний іонний насос. Особливість даної вакуумної камери це мембранні стінки зроблені з керамічного матеріалу, який, при нагріванні до певної температури, стає проникний тільки для атомів гелію. Таким чином здійснюється селекція пробного газу і в іонізаційний насос потрапляють, в основному, атоми гелію. У іонізаційному насосі під дією сильного електричного поля пробний газ іонізуються зіштовхуючись з прискореними електронами, які рухаються по спіральних траєкторіях (дозволяє збільшити траєкторію руху, чим збільшує ймовірність іонізації атомів гелію). Як і в попередньому методі, іонізовані атоми гелію створюють струм, вимірюючи який отримуємо інформацію про кількість витоку. Течешукачі, які проводять детектування по методу селективної відкачки пробного газу менш чутливі чим прилади, які працюють за мас-спектрометричним методом, і забезпечують граничну чутливості витоку до 10-8 мбар*л/сек.

Пошук і/або вимір натікання в герметичній системі здійснюється двома техніками:

  • “вимір всередині герметичного об’єму – обдув пробним газом поза об’ємом” – гелієм обдуваются важливі вузли камери, а детектування здійснюється всередині герметичного об’єму з певним рівнем вакууму.
  • “вимір здійснюється поза герметичного об’єму – пробний газ напускає всередину об’єму”. Досліджуючи різні вузли герметичної камери визначають локалізацію течі. Для детектування кількості течі досліджену камеру разом з течешукачем розміщують в замкнуту систему з певним рівнем вакууму.

ТОВ Новації, як офіційний дистриб’ютор компанії Agilent Technologies в Україні забезпечує підбір вакуумного обладнання під конкретні завдання, продаж, а також технічне обслуговування використаних систем.

Область застосування гелієвих течешукачів при контролі герметичності:

  • У трубопроводів різного масштабу (від трубопроводів для кондиціонера до газових трубопроводів).
  • У паливних резервуарів (контроль цілісності системи може бути застосована для всіх галузей).
  • Для високовольтних деталей з газовим наповненням.
  • У контейнерах для відпрацьованого ядерного палива.
  • Елементів гідравлічних систем (трубопроводи високого тиску).

Портативний течешукач PHD-4 Agilent Technologies

Новації | течешукач | вакуумне обладнання

Серія HLD гелієвих течешукачів Agilent Technologies

Новації | течешукач | вакуумне обладнання

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: