Електрофоретичне світлорозсіяння

Електрофоретичне розсіювання світла це метод, який використовується для визначення електрофоретічекой рухливості частинок або молекул. Рухливість часто перетворюють в дзета-потенціал для порівняння матеріалів, находщіхся в різних експериментальних умовах.
Основний фізичний принцип - електрофорез. Зразок поміщають в кювету з двома електродами. Електричне поле прикладають до електродів, а молекули або частинки, які мають заряд, (точніше - ефективний дзета-потенціал) будуть рухатися у напрямку до протилежно зарядженого електроду, при цьому їх швидкість (рухливість) залежить від величини дзета-потенціалу.
Malvern Instruments пропонує сучасні прилади для вимірювання електрофоретичної рухливості. Zetasizer Nano забезпечує простий, швидкий і точний спосіб вимірювання дзета-потенціалу, в приладі використовується унікальна одноразова капілярна кювету, що виключає перехресне забруднення між зразками. NanoSight NS500 вимірює електростатичний потенціал окремих частинок для отримання зважених за кількістю, а не за інтенсивністю, даних, уникаючи будь-якого зсуву в бік більш великих часток.