ESDA®

Система виявлення рельєфних нефарбованих пресованих штрихів та слідів рук на паперових носіях методом електростатичного репродукування (лабораторний варіант)

ESDA - лідер у галузі технологій розпізнавання вдавлених текстів у документах. Технологія розпізнавання полягає в створенні електростатичного зображення вдавленого напису, який потім візуалізується за допомогою заряджених фарб. У процесі обробки документа на його поверхні виявляються мікроскопічні пошкодження волокон, що виникають із натиску пишучого предмету на листок паперу. Будучи простим у роботі, ESDA дозволяє створювати точні копії документа з вдавленим текстом без механічного впливу на сам документ, що важливо для інших криміналістичних перевірок, а також дозволяє створювати такі копії безліч разів без втрати якості.

Примітки:

ESDA-Lite

  • портативна система, вага менше 18кг .;
  • два методи візуалізації образів: метод каскадного прояву або за допомогою забарвлюючого аплікатора;
  • підставка для перевірки документів розміром 230 х 358мм;
  • універсальний вхід блоку живлення для роботи в польових умовах;
  • не псує досліджуваний документ для можливості подальшого дослідження

ESDA 2

В ESDA2 застосовується новий спосіб створення зображення за допомогою забарвлюючого аплікатора. Перевага такого методу - висока чутливість. М’яким, текстильним аплікатором з барвником, потрібно просто протерти поверхню плівки, щоб проявити зображення вкладеного тексту. Аплікатор містить вбудований, закритий резервуар. Одної заправки резервуару вистачає приблизно на 200 документів. Не потрібно застосовувати ніякої фарбуючі порошки, процедура створення зображення дуже «чиста». Забарвлюючий аплікатор дозволяє оператору вибірково виділити найбільш цікаві місця документу. Система може використовуватись для перевірки всіх типів документів розміром до А3. ESDA2 - система, розроблена для облегшення та підвищення ефективності криміналістичних досліджень.